Ile kosztują zaproszenia ślubne?

Kupno zaproszeń ślubnych to dość spory wydatek. Dlatego też, pary młode, które bardzo skrupulatnie liczą swój budżet często korzystają z gotowych modeli dostępnych w sklepach niż z projektowana zaproszeń na indywidualne życzenie klienta. Gdzie można więc znaleźć efektowne i zarazem oryginalne wzory? Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie? 

Nie tak straszne gotowce!

Jak się okazuje, gotowe zaproszenia dostępne w wielu hurtowniach papierniczych czy w sklepach z dekoracjami weselnymi wcale nie muszą być zwyczajne i mało oryginalne. Te miejsca bowiem coraz częściej starają się z roku na rok dostosowywać do potrzeb klientów i inwestują w lepsze wzory, które są zgodne z aktualnymi trendami ślubnymi. W takich miejscach, pary młode bez problemu znajdą zaproszenia ślubne w kolorze czerwonym, w złotym, w bieli, a nawet w czerni. Mnóstwo wzorów, form i dodatkowo sprawia, że każdy klient bez problemu odnajdzie to co bliskie jest jego upodobaniom. 

Jak wybrać zaproszenia ślubne pudrowy róż? 

Mnóstwo par decyduje się na standardowy kolor, który związany jest ze ślubem. Jest to bezapelacyjnie ukochany przez kobiety pudrowy róż. Czy jednak zaproszenia w tym odcieniu nie są dość nudne i banalne? By tak nie było, trzeba pamiętać o kilku ważnych szczegółach. Decydując się na ten kolor, warto postawić na trochę mocniejszą czcionkę oraz na dodatki, które będą już w zupełnie innym odcieniu. Świetnie z pudrowym różem współgra czerń, brąz, czerwień, szarość, złoto, a nawet butelkowa zieleń. Warto postawić na taką nieoczywistą kombinację kolorów. 

Ile trzeba wydać na takie zaproszenia?

Ceny zaproszeń w zależności od ich producenta oraz w przypadku konkretnych modeli są bardzo różnorodne. Klienci bez problemu kupią zaproszenia za 2 zł (sztuka), jak i za 10-15 zł (sztuka). Im bardziej ozdobny, wymyślny model, tym oczywiście jego cena będzie wyższa. Dobrze także zamówić od razu większą ich ilość, gdyż domawianie kilku sztuk jest zupełnie nieopłacalne. Warto przemyśleć także to, by w jednym sklepie zamówić również winietki dla gości oraz menu na stoły. Wówczas całość wychodzi znacznie taniej.