Najważniejszy dzień w życiu! A co ze świadkami?

Ślub to niewątpliwie jeden z najpiękniejszych dni w życiu każdego człowieka. Pod warunkiem, że bierze go z własnej nieprzymuszonej woli (jak miało to miejsce za czasów średniowiecza), i kocha się daną osobę najbardziej na świecie. Polskie prawo mówi, że podczas każdego ślubu, który jest wiążący musi być dwoje świadków: jeden dla panny młodej, drugi dla pana młodego. Jak wybrać odpowiednią prośbę o świadkowanie? Oto jest pytanie! Warto przyjrzeć się temu tematowi zdecydowanie bliżej.

„Raz, dwa, trzy baba jaga patrzy!”

Każdy pamięta różnorakie zabawy z dzieciństwa. To właśnie wtedy poznaje się swojego potencjalnego świadka. Zabawy na weselu to nie lada gratka. Musi zająć się tym profesjonalista czyli Twój przyszły świadek. Jak wybrać prośbę o świadkowanie? To wbrew pozorom trudny temat, warto upewnić się na 100% czy dane osoby sprostają wyzwaniu jakim jest pomoc w organizacji tego pięknego dnia. Osoba mająca być Twoim świadkiem musi być dojrzała do tej roli. To bowiem wiele czynników właśnie od niej zależy. Warto przemyśleć sprawę kilka razy, przeanalizować wszystkie za i przeciw z naciskiem na negatywne strony kandydata, by ustrzec się od ewentualnych problemów związanych z niewywiązaniem się z tej ważnej roli. 

„Bez Ciebie nie pójdę” – czyli oryginalny mini szantaż

Kto na słowa „bez Ciebie nie pójdę czy to do salonu sukien ślubnych, garniturów ale i oglądać ślubne sale” – przejdzie wobec tych słów obojętnie? Musimy dać do zrozumienia, że bez opinii danej osoby będzie nam bardzo ciężko. Ślub to ogromne wydarzenie w życiu każdego, kto się na nie finalnie zdecyduje. Zobowiązanie, by pozostać przy sobie do końca życia, w zdrowiu i w chorobie. Pomimo wszystkich możliwych przeciwności na dobre i na złe. To niezwykle piękne, ale też  wielkie deklaracje. Deklaracje te składamy przy właśnie tych jedynych, wyjątkowych i niepowtarzalnych świadkach, bo tak nabierają większej mocy i tej emocjonalnej i prawnej. Tak jest niewątpliwie raźniej, a zdecydowanie! bardziej uroczyście. W związku z powyższym wybór odpowiednich świadków to nie byle jakie wyzwanie. Warto bardzo dobrze tę opcję przemyśleć, zdecydować się na tych, którym ufamy.

Jak poprosić o świadkowanie? Dasz radę!

Jak wybrać prośbę o świadkowanie? Można wybrać spersonalizowane upominki, które ułatwią nam drogę do tegoż celu. Kupując dany prezent stawiamy najczęściej na pomysłowość, próbujemy być oryginalni. Często sięgamy po tak zwane pudełka prezentowe, które mają opcję nadania charakteru ich elementów. Są najczęściej bardzo efektowne. Już od pierwszych chwil wzbudzają duże zaciekawienie. Spróbuj stworzyć świadkowi, czy świadkowej właśnie taką kompozycję i wręcz ją w tej ważnej, wybranej dla Ciebie chwili danej osobie. Jako po prostu z pozoru zwykły prezent np. na urodziny, pod choinkę czy po prostu bez okazji. Daj nim do zrozumienia, że właśnie prosisz o świadkowanie. Mogą być w środku własnoręcznie wypieczone ciasteczka zawierające informacje o ślubie. Wyobraźnia nie zna granic, na pewno uda Ci się zrobić coś wyjątkowego co sprawi, że świadek będzie zachwycony!