Na jakie zaproszenie ślubne warto jest się zdecydować?

Ślub jest jednym z najważniejszych dniu w życiu każdego człowieka. Nic zatem dziwnego, że każdy chce, aby był on wyjątkowy i dopięty na ostatni guzik dosłownie pod każdym względem nawet tak mało istotnym, żeby nie powiedzieć błahym, jak ślubne zaproszenia. A wbrew pozorom mogą one mieć ogromne znaczenie dla całokształtu imprezy weselnej i uroczystości ślubnej.

Zaproszenia ślubne w stylu nowoczesnym

Podejścia do zaproszeń ślubnych mogą być bardzo różne. Zdecydowanie najczęściej wybierane są wersje spokojne i pewne, czyli wszystkim znane zaproszenia nowoczesne. Najczęściej wykonane są z bardzo dobrej jakości papieru kredowego, a stylistyka oparta jest na eleganckim minimalizmie. Oprawa graficzna ogranicza się najczęściej do białego tła i kilku bardzo delikatnych grafik nawiązujących do wydarzenia, jakim jest ceremonia ślubna.

Nietypowe zaproszenia

Zupełnie innym podejściem do tego tematu są zaproszenia ślubne eko lub vintage. Według filozofii tych stylów, zaproszenie ślubne nie musi być tylko zwykłą kartką informacyjną, na której zawarte będą dane o tym, kto, gdzie i kiedy, ale mogą być małymi dziełami sztuki, które dodatkowo nakreślać będą cały styl danego wesela.

Przykładowo zaproszenie ślubne eko – kliknij po przykłady – zawsze wykonane jest na bardzo nietypowym jak na zaproszenia ślubne papierze, a zaproszenia w stylu vintage dodatkowo zdobione są grafikami sprzed epoki, które bezpośrednio nawiązywać mogą do aranżacji danego wesela lub też do pożądanych kreacji, które powinni wybrać goście przybywający w wyznaczonym dniu na ceremonie zaślubin.