Wierszowane życzenia – hit czy kit?

Kilka bądź kilkanaście lat temu, kiedy telefony komórkowe stały się popularne i łatwo dostępne, powstała moda na wierszowane życzenia. Im bardziej się rymowały albo były śmieszniejsze, tym lepiej. Jednak, czy teraz po latach są one ciągle modne, czy może zalatują już kiczem.

Rymowanki i wierszowane życzenia

Wszystko zależy od okoliczności oraz osoby, której te życzenia zamierzamy składać. Życzenia ślubne czy urodzinowe w formie śmiesznej rymowanki mogą być bardzo przyjemne, pod warunkiem że postaramy się, żeby takie były. Wiele kartek ma od razu nadrukowane życzenia i samo podpisanie się pod nimi pokaże raczej nasze lenistwo. Jednak znalezienie przyjemnych życzeń na internecie, albo wręcz stworzenie ich samemu będzie znacznie przyjemniejsze dla jubilata.

Życzenia z internetu

Ściąganie życzeń z internetu wiąże się z pewnym niebezpieczeństwem. Oczywiście, chodzi tu raczej o kwestie możliwego powtórzenia tychże życzeń przez inne osoby. Najbardziej jest to widoczne w świątecznych smsach, kiedy to od kilku osób dostaje się takie same wiadomości, czasami nawet z danymi osób, od których ta wiadomość była przeklejona. Warto więc uważnie je przeczytać przed wysłaniem, żeby nie popełnić gafy.

Warto zadbać o to, żeby życzenia składane przez nas były oryginalne, a w dzisiejszych czasach oryginalność to nie zawsze zabawny wierszyk z internetu. Często znacznie bardziej oryginalne są życzenia płynące prosto z serca, tworzone na poczekaniu, ponieważ mamy wtedy gwarancję, że są niepowtarzalne.

Więcej na temat ślubnych życzeń dowiesz się z wpisu https://rozsadnewesele.pl/najpiekniejsze-zyczenia-slubne-dla-nowozencow-cytaty-i-inne-pomysly/